РИЗИКИ, ЯКІ ВАС ЧЕКАЮТЬ ПРИ СПІЛЬНІЙ СУМІСНІЙ ВЛАСНОСТІ
Спільна сумісна власність — це форма власності, де двоє або більше осіб володіють майном без визначення конкретних часток кожного. Але, таке володіння майном може бути як вигідним інструментом, так і джерелом серйозних проблем.
Спільна сумісна власність виникає НЕ тільки у подружжя, а й при приватизації, наприклад. Тому перевірте, чи є у ваших документах правильні дроби, що визначають вашу частку у власності. Ні? Тоді спільна власність у вас сумісна.
Основна відмінність цього виду власності від спільної часткової в тому, що кожен співвласник має рівні права на все майно, незалежно від того, хто скільки вклав. Частка не визначається автоматично, і якщо виникає спір, її можна встановити лише в судовому порядку або за домовленістю.
Ризики, які існують у спільній сумісній власності:
✖️Без згоди співвласника, неможливо продати, подарувати чи навіть здати в оренду майно;
✖️Виникнення суперечок через встановлення часток, особливо, якщо зіпсовані стосунки між співвласниками;
✖️Неможливо провести ремонтні чи будівельні роботи, якщо один зі співвласників проти (наприклад, не надає доступ);
✖️Спадкування. Якщо один із співвласників помирає, його частка повинна перейти у спадок, і нові спадкоємці можуть претендувати на використання майна. Але якщо частка не визначена, то все спадкування від нотаріуса “переходить” в судовий процес.
Виходом з такої ситуації є встановлення порядку користування спільним житлом шляхом укладення відповідного договору або в судовому порядку. А кращим рішенням буде поділ майна в натурі.
Окрім допомоги з визначенням і підрахунком часток БТіМ займається процедурою поділу нерухомості і дає гарантію на її проведення за умови технічної можливості. Ви отримаєте повний пакет документів, від висококваліфікованих спеціалістів та супровід юриста на всіх етапах. Звертайтесь!