У нових ДБН пропонують заборонити розміщення автостоянок всередині житлових кварталів

Розміщувати гаражі і автостоянки будуть на периферії житлових районів і у віддалених від ігрових майданчиків і зон відпочинку місцях

Мінрегіон оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує заборонити організацію парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів.

У новому проекті ДБН Б.2.2-Х: 201Х «Планування і забудова територій» рекомендується розміщувати гаражі та автостоянки легкових автомобілів на периферії житлових районів і на міжмагістральних територіях, а також у віддалених від ігрових майданчиків і зон відпочинку місцях житлової забудови.

Для постійного зберігання легкових автомобілів передбачаються наземні, підземні та комбіновані автоматизовані або звичайні гаражі.

Відповідно до типу житлової забудови допускається влаштування підземних і вбудованих в житлові будинки гаражів, а також відкритих автостоянок.

При цьому в історичних і центральних районах міст допускається проектування тільки підземних парковок для автомобілів.

Також передбачається, що відстань від місця проживання власника транспортного засобу до гаражів або автостоянок не повинно перевищувати 700 м, а в умовах реконструкції або ремонту – 1000 м.

Автостоянки для гостей рекомендується розміщувати з боку вулиці або проїзду на відстані не більше 150 м від будинку.

Нагадаємо, Мінрегіон також планує переглянути застарілу норму ДБН про обов’язкове проектуванні сміттєпроводів в багатоповерхових будинках.