СУД ЗАБОРОНИВ ВЕСТИ БУДІВНИЦТВО БІЛЯ ЕКС-КІНОТЕАТРУ КОТЛЯРЕВСЬКОГО, ОДНАК МАЙДАНЧИК АКТИВНО ГОТУЮТЬ ДО ВІДКРИТТЯ

Разом із позовом про знесення самовільної прибудови біля пам’ятки на Соборності, 31, прокуратура подала клопотання – зупинити будь-які роботи на ділянці, поки триватиме процес. Господарський суд задовольнив це прохання ще 6 квітня, проте роботи на об’єкті продовжилися.

 

Позов забезпечено, а засідання призначили на 5 червня – повідомили в прес-центрі Господарського суду Полтавської області. Також стало відомо, що суддя Михайло Кульбако пішов у відпустку.

 

Однак у соцмережі вже з’явилися світлини споруди, майже готової до відкриття.

 

Нагадаємо, будівлю та ділянку по вул. Соборності, 31 орендує ТОВ «Старнайт»: строк договору з ним збігає наприкінці 2018 року. Окрім нічного клубу всередині, підприємці зводять уже другий літній майданчик впритул до пам’ятки. Через це в місті виник суспільний конфлікт, розпочате кримінальне провадження.

 

До слова, ще 22 березня Держархбудінспекція області підписала рішення про скасування дії паспорта прив’язки тимчасової споруди – майданчика по вул. Соборності, 31. Проте 4 квітня, на добудові все одно поновилася робота.

 

Нагадаємо, щодо дій ТОВ «Старнайт» біля екс-кінотеатру відкрито й кримінальне провадження, однак наразі триває досудове розслідування. Йдеться про дві статті Кримінального кодексу – самовільне будівництво (ч.1 ст.197-1) і пошкодження пам’ятки (ч.3 ст.298). Перша передбачає штраф від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, друга – позбавлення волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

 

31 березня 2017-го року під час позапланової перевірки (на вимогу активістів) Держархбудінспекція виявила, що ТОВ «Старнайт» самочинно виконує будівельні роботи з реконструкції нежитлових приміщень пам’ятки архітектури національного значення – колишнього Дворянського зібрання (1810 р.). Пізніше інспектори ДАБІ виписали підприємцям штраф у розмірі 1,4 млн грн. Проте ці протоколи оскаржені в судовому порядку.

 

Підприємці з ТОВ «Старнайт» переконані, що всі їхні дії в рамках закону. Свою позицію підтверджують висновками експертиз, дозвільними документами міськради та указами Мінкульту про позбавлення пам’ятки статусу національної.

 

Упродовж 2017 року відбулося кілька акцій протесту проти забудови.

 

Уже з весни минулого року триває досудове розслідування. 27 жовтня прокурор, слідча та представники громадськості здійснили огляд технічного стану будівлі, у ході якого виявили низку порушень. Правоохоронці просили суд заарештувати всю будівлю екс-кінотеатру для ведення слідчих дій. Однак суд відмовив через брак підстав для арешту. Апеляційну скаргу прокурора не прийняли, бо він спізнився зі строками її подачі. Тоді ж він висловив намір арештувати техніку та повідомив про проведені обшуки. І 21 грудня 2017 року суддя Шевська погодила арешт техніки. Станом на сьогодні в Харківському інституті судових експертиз проводять комплексну експертизу.

 

 

По матеріалам “Зміст”