ОЦІНКА МАЙНА

Оцінка нерухомості та землі

У Кременчуці та Полтавській області

Оцінка нерухомості


Оцінка нерухомості – визначення ринкової вартості нерухомості з урахуванням її стану, місця розташування, інфраструктури та інших критеріїв, проведена сертифікованим фахівцем.


Оцінка землі


Оцінка землі – визначення ринкової вартості конкретної земельної ділянки з урахуванням його розмірів, розміщення та цільового призначення, яка проведена сертифікованим фахівцем.

Оцінка майна

Оцінка нерухомості є процедурою, яка є обов'язковою у своєму продажі, дарування або іншому відчуження. Це стосується і успадкування, отримання кредиту по іпотеці майна, його поділ в розлученні.


Оцінювання може здійснюватися тільки за допомогою сертифікованих оцінювачів нерухомості та інших видів власності.


Починаючи з 2018 року змінився порядок роботи з оцінки земельних ділянок та інших видів нерухомості. Нижче ми спробуємо розібратися, як цей процес зараз відбувається в Україні, зокрема в Кременчуці та Полтаві.


Нове житло постійно будується по всій державі. Саме з цієї причини зростає кількість операцій з нерухомістю. Вартість квартир і земельних ділянок в термінах одного квадратного метра сильно варіюється. Таким чином, найбільш точним засобом оцінки реальної вартості є контакт експертної компанії.


Працівники таких компаній спеціалізуються на послугах оцінки об'єктів, надаючи детальну інформацію своїм клієнтам про майно, його вартість, недоліки і переваги.


Процедура

Найчастіше така процедура використовується в операціях з купівлі-продажу квартир, будинків або земельних ділянок. У той же час, покупець отримує реальний звіт про вартість об'єкта в якості суми, запитуваної продавцем. Якщо продавець і покупець вже домовилися про ціну транзакції, експертна оцінка все ж необхідна (принаймні для реєстрації операції в нотаріуса і оподаткування). Оцінка також необхідна, щоб банки могли використовувати майно в якості застави при видачі кредитів.


Залежно від типу об'єкта, ви можете вибрати, як оцінити його значення. Метою процедури також відіграє роль. У оподаткуванні вартість об'єкта відіграє важливу роль, тоді як при отриманні інвестицій на забезпечення, рентабельність відіграє важливу роль.


Як змінилося оцінювання нерухомості в Україні з 2018 року?


В законі були суттєві зміни. Це мало значний вплив на роботу експертів і вартість оцінки. Це пов'язано з тим, що Фонд державного майна реалізував єдину електронну базу (реєстр) з інформацією про всі звіти про оцінку майна в Україні. Тепер, дотримуючись нових правил, оцінювачі повинні вносити необхідні відомості про об'єкт, включаючи вартість, в єдину базу для присвоєння унікального ідентифікатора (коду). Це робиться для того, щоб виключити можливість оцінювачів зловживати своїми повноваженнями, а також уникнути спекуляцій з ринковою вартістю нерухомості (наприклад, з метою зниження податків або отримання кредиту в більшій кількості).


Як проводиться процедура оцінки квартир?

Проводиться в порівняльному способі, виходячи з середньої вартості квадратного метра площі в певному регіоні. Це значення показало, оцінки доступні пропозиції на ринку. Виправляючи ці значення за рахунок особливостей об'єкту, фахівець визначає вартість квартири якомога точніше. Електронна система автоматично оцінює достовірність даних, введених в нього (з урахуванням розташування об'єкта і його параметрів) і реєструє оцінку, призначивши ІДЕНТИФІКАТОР (код) або відмовляється зареєструвати його.


Звіт такого зразка дійсний протягом шести місяців. Цей період оптимальний, на основі постійної зміни попиту на ринку, валютних коливань та інших змінних.


Особливостями оціночного діяльності організацій

Є деякі особливості проведення експертної оцінки:


1. Доступ до єдиної бази даних (реєстру) може отримати тільки експертів з оцінки, нотаріусів або працівників фонду державного майна. 2. Оцінку слід проводити тільки компаніям з сертифікованими фахівцями. 3. Після того, як всі кроки, щоб визначити вартість об'єкта були завершені, повинен бути зроблений детальний звіт, відповідно до встановленої форми. 4. В кінці оцінки, інформація, отримана в ході дій оцінювача повинна бути введені в базу даних (реєстр) з присвоєння ID (код). 5. Терміни проведення оцінки можуть відрізнятися в залежності від характеру об'єкту і обсягу робіт. 6. Експертна оцінка проводиться з урахуванням розгляду експертизи юридичних документів та візуального аналізу об'єкту (з фотофіксацією).

Документи для оцінки земельної ділянки та нерухомого майна незалежно від виду оцінки Замовник зобов'язаний надавати ідентифікаційні документи (паспорт, ідентифікаційний код або витяг з реєстру юридичних осіб).


Для проведення експертної оцінки нерухомого майна необхідно надати документи про право власності або користування, а також технічний паспорт.


Для експертної оцінки земельної ділянки, на додаток до документів про право власності або використання землі, експерт може запросити дані про кадастровий номер (наприклад, витяг з державного реєстру землі), особливо якщо це не є юридичним документом.


Якщо вам потрібно оцінити об'єкт, який ще не належить вам (наприклад, для отримання спадщини), вам потрібно буде підтвердити свою причетність до нього (наприклад, надаючи експерту свідоцтво про смерть останнього власника та документ від Нотаріус, що за вашою заявою була відкрита спадкова справа).


Дані послуги ви можете замовити за телефонами:  (+38) 050 308 84 42(+38) 068 743 24 79