Кабмін гармонізував державні будівельні норми до стандартів ЄС

Також скорочено термін перевірки і узгодження ДБН

Кабмін прийняв рішення, спрямовані на гармонізацію державних будівельних норм до стандартів Європейського Союзу та оптимізацію процедури і термінів їх обробки.

Відповідні постанови, розроблені Мінрегіоном спільно з міжнародними партнерами, були прийняті на засіданні Уряду 28 березня.

Очікується, що зміни дозволять застосовувати гармонізовані Єврокоди при проектуванні всіх об’єктів будівництва, усунути технічні бар’єри з ЄС в торгівлі, зокрема щодо будівельних виробів.

Також скорочена процедура узгодження ДБН ЦОВВ на 15 робочих днів.

Крім того, скасовано обов’язковість перевірки ДБН сторонніми базовими організаціями (скорочення на 15 днів загального терміну розробки).

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що ці рішення також спрямовані на дерегуляцію будівельного бізнесу і усунення корупційних ризиків. Зокрема, вводиться можливість одночасної дії ДБН, розроблених за національними стандартами з тими, які гармонізовані з нормами ЄС, на всі об’єкти будівництва, незалежно від класу наслідків.