Ігор Кушнір: «Законопроект № 7084 в« сирому »вигляді знищить будівельний ринок

Ігор Кушнір: «Законопроект № 7084 в« сирому »вигляді знищить будівельний ринок

Керівник компанії «Київміськбуд» висловив свою думку про проект закону № 7084.

Портал Domik.ua публікує коментар голови правління – президента ПАТ «ХК« Київміськбуд »Ігоря Кушніра щодо «Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості». Цей документ спрямований на розгляд депутатів Верховної Ради.

«Законопроект №7084» вимагає доопрацювання з залученням найширшого кола фахівців ринку. З одного боку, проект закону дозволить створити в області будівництва більш щільні умови гри. Це добре з точки зору виходу на ринок несумлінних компаній – у них просто не буде можливості працювати, адже ринок буде більш зарегульований.

Суть документа полягає в наступному. Нерухомість в об’єктах, що знаходяться на стадії будівництва, можна буде продавати тільки через державний реєстр. А для того, щоб зареєструвати споруджуваний будинок у цьому реєстрі, забудовнику потрібно буде надати повний перелік документів, необхідних для здійснення законних робіт. Відповідно, недобросовісні компанії, у яких немає дозволів чи інших документів, не зможуть продавати свої квартири. Це позитив і для інвестора, і для надійних забудовників. Але, в сьогоднішньому «сирому» вигляді, прийняття законопроекту просто знищить будівельний ринок. Тому що деякі прописані в ньому норми є надзвичайно критичними навіть для великих будівельних компаній.

По-перше, щоб приймати такий законопроект, потрібно внести відповідні зміни до Податкового кодексу. Без них забудовник буде змушений двічі заплатити ПДВ або залишитися з величезним податковим кредитом в кінці будівництва, який не зрозуміло як повертати. Це може привести до шахрайства з боку будівельних компаній – вони просто будуть ухилятися від сплати податків. А якщо оплатити його, то будуть змушені в кілька разів підняти ціну на нерухомість, що призведе не тільки до падіння ринку, але і до погіршення економічних і політичних перспектив країни.

По-друге, одна з норм законопроекту визначає, що власниками квартири будуть одночасно і забудовник, і інвестор. Тобто, якщо компанія будує 5000 квартир і половину продає частинами, то фізично неможливо буде оформляти кожен щомісячний платіж у нотаріуса! Крім того, якщо людина припинить оплату за договором, то забудовник і інвестор залишаться зі зв’язаними руками! Адже квартира вже буде зареєстрована в реєстрі як власність обох сторін, тому продати її іншому покупцеві (попередньо повернувши кошти попередньому власнику), буде неможливо. Іншими словами, до моменту становлення стабільного ринку кредитування, така норма законопроекту фактично зупинить продажу з частковою оплатою і позбавить забудовників інвестицій.

По-третє, пропонуючи внести такі значні зміни в роботу будівельної галузі, проект закону чомусь не регулює відповідних змін ні в один нормативний акт, що стосується активів (а саме ними і є об’єкти нерухомості). Жодна компанія або інститут спільного інвестування не зможуть коректно відображати в обліку таку нерухомість, а останній взагалі не зможе її купити.

Таким чином, проект закону потребує значного доопрацювання. Необхідно залучити найбільш широке коло фахівців ринку нерухомості, нотаріусів, юристів і фінансистів. Консультації повинні бути проведені також і з Українською асоціацією інвестиційного бізнесу та європейськими експертами, які мають в своїх країнах відповідний практичний досвід », – резюмував Ігор Кушнір.

Обговорити всі житлові комплекси забудовника можна на форумі ПрАТ «ХК« Київміськбуд ».