«Будинок з химерами» руйнується на очах, але не втрачає свого кольору та шарму

«Ластівчине гніздо» або «будинок з химерами» – творчість народного умільця розсипається на очах, тому встигніть побачити шедевр який вражає своєю незвичністю .

Цікавих місць в Полтаві багато, але, вийшовши за рамки міста, пропонуємо зазирнути у «будинок з химерами» до якого не ведуть туристичні стежки. У Яківцях під Полтавою знаходиться свій «будинок з химерами», його ще називають «дім художника» або «ластівчиним гніздом». Це приватний будинок по провулку Диканський, 1, повз який не проходить жодна байдужа людина.

Створив цей будинок не професійний митець, а звичайний робітник з початковою освітою Віктор Комісаренко. У 70-х роках минулого сторіччя митець реалізовував свої творчі фантазії, опанувавши різьбу по дереву, працював з металом, а фігури ліпив зі звичайного будівельного розчину.

Будинок з ракушняка, самі скульптури – вапно, цемент, глина, яку митець перемішував у йому одному відомих пропорціях. Так само самотужки робив фарби, які протягом останніх десятиліть не втрачають кольору. Рецепт фарби і матеріалу скульптор тримав в секреті.

Допитливих гостей зустрічають скульптури двох музикантів, один грає на гуслях, а інший на бандурі. Перед самим будинком квартет чоловіків з цимбалами, бубном і дудкою.

Хвіртка прикрашена квітами та жайворонками. На паркані виліплений соняшник з руками й ногами. Фігури розмальовані різними кольорами.

Майстер мріяв пофарбувати всі свої скульптури й розписати стіни будинку не тільки зовні, а й зсередини. Але не встиг… Зараз будинок розвалюється, а майже всі скульптури в тріщинах.

 

Як доїхати?

З Полтави до Яківців ходить маршрутка №33. Будинок полтавського Гауді Віктора Комісаренка легко знайти, адже в селі його добре знали. Проте ми дамо вам кілька орієнтирів, якщо особисто захочете оглянути цей шедевр. На перехресті з світлофорами повернути ліворуч і йти до памятника солдату. Звернувши на вулицю Молодіжну, пройтися до магазину, а там знову ліворуч до Диканського провулку. Саме там сховався «будинок з химерами», будинок у півтора поверхи знаходиться на схилі.

 © «Будинок з химерами» руйнується на очах, але не втрачає свого кольору та шарму