У ПОЛТАВІ ПРАЦЮЮТЬ НАД СТВОРЕННЯМ МІСТОБУДІВНОГО КАДАСТРУ

На нараді-семінарі обговорили застосування інноваційних принципів ведення містобудівних кадастрів. Зустріч відбулась за участі представника проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст України» Яна Беренса.

 

Сьогодні, 4 квітня, в готелі «Аристократ» спілкувалися та ділилися досвідом щодо створення у Полтаві містобудівного кадастру в рамках спільного українсько-німецько-швейцарського проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

 

«Основна мета зустрічі – розробка концепції інтегрованого розвитку міста. Щоб розвивати місто, потрібно забезпечувати промисловість. А для цього місто має створити умови, і має бути цікавим і привабливим», – розповіла керівник проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» в Полтаві Ірина Брижань.

На тренінгу були присутні архітектори, представники управління містобудування та архітектури Полтави й німецький гість Ян Беренс – фахівець із картографії, розробник програмного забезпечення CityScopes. Останній розповів присутнім про досвід створення інтерактивної карти та продемонстрував розробку Universität Hamburg. Це інформаційний стіл, що містить геопросторові та містобудівні дані території. Його можливості дозволяють в online-режимі дізнаватися інформацію про всю містобудівну документацію, земельні ділянки, існуючі та перспективні забудови тощо.

 

За допомогою нової інформаційної системи жителі громад зможуть в інтерактивному режимі голосувати та обговорювати планування території в їхніх селах і містах, брати участь у прийнятті рішень. Крім того, за допомогою цього інструменту можна спроектувати будівництво та модель майбутнього планування території.

 

Протягом наступних трьох років розроблять Концепції інтегрованого розвитку для чотирьох українських міст – Вінниці, Житомира, Полтави та Чернівців. Проект фінансують Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської конфедерації (SECO).

 

Нагадаємо, на оновлення геоінформаційної системи та створення містобудівного кадастру передбачено 4,9 млн грн (4,3 млн грн. – з міського бюджету).

 

 

За матеріалом «Зміст»