ПРЕЗЕНТОВАНО ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ЗАХИСТ ПРАВ ПОСТРАЖДАЛИХ ВКЛАДНИКІВ У БУДІВНИЦТВО

Новий законопроект щодо захисту прав постраждалих кредиторів під час будівництва житлової нерухомості, що розробляється, зможе вирішити проблему довгобудів в Україні та захистити права осіб, що постраждали від протиправних дій забудовників.

 Презентовано законопроект про захист прав постраждалих вкладників у будівництво

На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе під час презентації концепції законопроекту.

«Сьогодні немає законодавчих механізмів для захисту прав постраждалих громадян, чиї кошти залучалися у будівництво. Тому ми розробляємо дієвий законопроект, що, насамперед, повинен захистити права і законні інтереси громадян. А також сприяти завершенню будівництва. Таким чином, ми хотіли би вирішити тривалу проблему довгобудів та унеможливити виникнення подібних ситуацій у майбутньому», — сказав він.

Також Парцхаладзе підкреслив важливість законодавчого вирішення питання щодо існуючих незавершених та проблемних об’єктів.

Загалом законопроект спрямовуватиметься на:

посилення захисту прав громадян, чиї кошти було вкладено у будівництво житлових об’єктів;

стимулювання замовників до своєчасного завершення будівництва незавершених об’єктів;

пошук рішень щодо добудови проблемних об’єктів;

пошук джерел залучення фінансування для завершення будівництва незавершених об’єктів;

унеможливлення виникнення подібних ситуацій у майбутньому.

Найближчим часом перша редакція нового законопроекту буде опублікована на сайті Міністерства для ознайомлення та обговорення з громадськістю.