Кременчук отримав містобудівні повноваження

Кременчук став 5-м містом Полтавської області, що отримало містобудівні повноваження

 

20 березня Державна архітектурно-будівельна інспекція України передала містобудівні повноваження громаді міста Кременчук, що на Полтавщині. Відповідний акт підписали Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев та Кременчуцький міський голова Віталій Малецький.

 

«Містобудівні повноваження дають міським громадам необхідний вплив і можливість допомагати громадянам, бізнесу та інвесторам. Наша сьогоднішня позиція передбачає створення умов та прозорих механізмів для людей, що будують, щоб не було жодних перепон та зупинок. Максимальне сприяння, щоб замовники будівництва бачили, що ситуація в держархбудконтролі змінилася, відчували ці зміни та в результаті довіряли нам і державі», — наголосив Голова Держархбудінспекції.

 

У рамках децентралізації системи державного архітектурно-будівельного контролю Кременчук отримав функції щодо об’єктів незначного (СС1) та середнього (СС2) класу наслідків (відповідальності).

 

Місцева інспекція відтепер надаватиме адміністративні послуги в сфері будівництва громадянам та бізнесу. Самостійно здійснюватиме контроль за будівництвом об’єктів приватного сектору, приміщень малого та середнього підприємництва, соціальних та інфраструктурних об’єктів. У разі ж необхідності зупинятиме самочинні будівельні роботи та притягуватиме порушників містобудівного законодавства до відповідальності.

 

«Передача містобудівних повноважень – свідчення того, що децентралізація діє в державі. Міста отримують реальні самоврядні повноваження, що стають дієвим механізмом для вирішення проблем будівельної галузі, а також для контролю за процесом будівництва від початку і до завершення», — зазначив міський голова Кременчука.

 

Нові містобудівні функції дають громадам потужний поштовх для розвитку малого та середнього бізнесу і соціальної інфраструктури. «Коли міська громада перебирає на себе повноваження держархбудконтролю, керівництво міста, перш за все, думає про розвиток сфери будівництва, соціальної інфраструктури, залучення інвестицій в економіку. Отже, про покращення благополуччя людей та міста загалом», — зауважив Олексій Кудрявцев.

 

Крім того, повноваження у сфері архбудконтролю сприяють спрощенню процесів будівництва або реконструкції бюджетних установ. «Заклади освіти, лікарні та інші соціальні об’єкти переважно належать до класу наслідків СС1 та СС2. Раніше замовники були змушені їздити в Полтаву або Київ, щоб реєструвати дозвільні документи. Коли це буде на місці, то ми матимемо більш тісний зв’язок між архбудінспекцією та людьми, що займаються будівництвом, зокрема, виконанням бюджетних замовлень, що значно пришвидшить роботу», — додав Віталій Малецький.

 

У Полтавській області містобудівні повноваження наразі виконують ще 4 міста, а саме – Горішні Плавні, Зіньків, Лубни та Карлівка.

 

З усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю, у Кременчузі можна звертатися до новоутвореного органу, що знаходиться за адресою: площа Перемоги, 2, каб. 120.

 

Станом на сьогодні повноваження держархбудконтролю отримали 92 населених пункти. Зокрема, 21 обласне місто: Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Київ, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєвєродонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький, Миколаїв, Рівне.

 

Прес-служба ДАБІ України