УЗАКОНИТИ САМОБУД

Узаконення самобуду
та введення в експлуатацію

У Кременчуці та Полтавській області

Узаконити самобуд

БТІ М надасть Вам необхідну консультацію та повний комплекс послуг з узаконення самобуду, перепланувань та реконструкцій на всіх її етапах. Чинним законодавством України передбачено порядок, який зобов’язує забудовника або власника об’єкта нерухомості, реєструвати свої наміри щодо будівництва нових об’єктів нерухомості, реконструкції або зміни планування вже готових об’єктів.


Також, слід відзначити, що навіть незначні зміни є протизаконними і порушують цілий ряд законодавчих актів. Результатом цього може стати накладення штрафних санкцій, які на сьогоднішній день чималі, або отримання припису про знесення побудованих будівель і споруд.

Введення в експлуатацію

Введення в експлуатацію дає можливість оформити право власності на збудовані об’єкти нерухомого майна, проводити з ним будь-які юридично дозволені операції в майбутньому, а також, наприклад, укладати договори про тепло, -газо, -водо- обслуговування з відповідними спеціалізованими організаціями.


Введенню в експлуатацію підлягають новозбудовані, добудовані, вбудовані, реконструйовані, переобладнанні, реставровані об’єкти нерухомого майна. В залежності від їхньої категорії складності, типу та року побудови – визначатиметься і процедура введення їх в експлуатацію.

Узаконити самобуд

Будівля, будова або інша нерухомість вважається самобудом, якщо:

  • Будівництво ведеться на що не була відведена для цієї мети ділянка землі;
  • Відсутні відповідні дозволи на проведення будівельних робіт;
  • Процес будівництва здійснюється з порушеннями будівельних норм і правил.

Якщо серед перерахованих вище випадків є Ваш, значить здійснюється процес самовільного будівництва. Щоб отримати права на такі будови / добудови / прибудови, необхідно їх узаконити пройшовши передбачену законом процедуру (наприклад, так звану «будівельну амністію»).


До самовільного будівництва можна віднести будівлі різних типів - господарські, дачні, комерційні. Причому основною ознакою буде саме відсутність відповідного дозволу і неможливість введення об’єкта в експлуатацію в загальному порядку.


Зведення таких споруд може бути вироблено через незнання або цілком усвідомлено. У будь-якому випадку, незнання закону чи невиконання встановленої процедури, може привести до неприємних наслідків: штрафи, блокування можливості продати / подарувати / успадкувати нерухомість, в крайніх випадках навіть примусове знесення.

Будівельна амністія або як узаконити свій будинок без штрафів.


Якщо Ваш будинок і / або господарські будівлі були побудовані без відповідних дозволів, але знаходяться на приватизованій земельній ділянці, або у Вас є чинне право на оренду землі, то можна скористатися таким способом легалізації нерухомості. При цьому побудована нерухомість повинна вписуватися в встановлені законом межі (за площею, призначенням і давності забудови) і бути безпечною для експлуатації.


Під дію будівельної амністії потрапляють приватні (житлові, садові, дачні) будинки з господарськими будівлями або без таких, а також сільськогосподарські будівлі та споруди.


Процедура узаконення складається з таких етапів:

  • Технічна інвентаризація (виготовлення техпаспорта).
  • Технічне обстеження. Для приватних будинків до 300 кв.м. і господарських будівель до 100 кв.м. технічне обстеження проводиться разом з технічною інвентаризацією під час виготовлення технічного паспорта, для об'єктів з більшою площею - окремо.
  • Нотаріальне посвідчення копій документів.
  • Подача пакету документів для введення об'єкта в експлуатацію в ДАБК. Реєстрація декларації проводиться в строк до 10 робочих днів.
  • Реєстрація прав на нерухоме майно в реєстрі речових прав.

Штрафи за будівництво на земельних ділянках без дозвільних документів і за використання об'єктів самобуду в разі застосування будівельної амністії не стягуються.


Наші фахівці в м Полтава, Кременчук та інших районах Полтавської області проводять технічну інвентаризацію і технічне обстеження в термін до 10 днів.


БТІМ також надає послуги легалізації самовільно побудованих об'єктів під ключ.


Як узаконити самовільне будівництво через суд


Бувають випадки, коли об'єкт самочинного будівництва не відповідає критеріям, описаним вище. У таких випадках потрібно звернення до суду.


Цивільний кодекс України визначає, що право на самобуд може бути визнано судом за тією особою, яка здійснювала процес будівництва на ділянці, відведеній під інші цілі, за умови, що ділянка буде надано йому під уже зведене майно.


Той же кодекс говорить, що при відмові визнавати власником самовільну споруду, даний об'єкт самобуду підлягатиме знесенню особою, яка його збудувала на даній ділянці.


Саме тому, власник, щоб узаконити самобуд, повинен заручитися документальним підтвердженням для надання їх до суду. Це, зокрема, згоду сусідів, документ на право використання ділянки, технічне обґрунтування про придатність будівлі до експлуатації і відсутності порушення будівельних норм, і так далі.


У разі позитивного рішення суду, об'єкт підлягає введенню в експлуатацію за відповідною процедурою. Права на такий об'єкт виникають у забудовника тільки після реєстрації їх в реєстрі речових прав.


Наші юристи мають великий досвід в даній сфері і можуть представляти Ваші інтереси в суді.


Чому потрібно узаконити самовільну забудову?


Узаконення самобуду необхідно, оскільки його наявність призводить до таких негативних наслідків як:

  • Неможливість продажу або обміну об'єкта самочинного будівництва.
  • Не можна подарувати або успадкувати самобуд.
  • Самовільні споруди не можна експлуатувати (за це передбачений окремий штраф).
  • Немає можливості легально провести комунікації.
  • На утримання самобуду не поширюватимуться пільги і субсидії.
  • Ви не можете отримати кредит під заставу самобуд (банки не беруть таке майно в іпотеку).
  • Відсутність законної можливості на захист власних прав (можуть бути проведені знесення, обшук, захоплення і використання об'єкта сторонніми особами, а подати в суд або вдатися до інших законних засобів захисту прав немає).
  • Немає підстав для безоплатної приватизації земельної ділянки під такою нерухомістю.
  • Відсутня можливість отримати і в подальшому використовувати поштову адресу (у тому числі в самобуд не можна прописатися, а пошта має повне право відмовити в обслуговуванні).

Це означає, що нерухомість, яка не пройшла процедуру узаконення, не може бути куплена або продана. Особа, яка здійснила процес будівництва такої нерухомості, не буде в повній мірі володіти ним. Проживання в самобуді порушує чинні закони. Санкції за таке використання майна можуть бути досить істотні в грошовому еквіваленті і вельми небажані в разі знесення, тому легалізація необхідна для підтвердження і захисту Ваших прав як власника майна.


Ми надаємо послуги з узаконює самовільного будівництва в адміністративному та судовому порядку, заздалегідь обумовлюючи з Вами ціни і терміни виконання робіт.


Дані послуги ви можете замовити за телефонами:  (+38) 050 308 84 42(+38) 068 743 24 79