Бюро технічної інвентаризації міжрегіональне (+38) 050 308 84 42
Бюро технічної інвентаризації міжрегіональне (+38) 068 743 24 79 обслуговуємо по всій території України
головна новини контакти вiддiлення про нас нашi клiєнти партнери
комплексний пiдхiд заощаджує час БТІ М на LinkID БТІ М на Фейсбук

Зростання комуналки стимулює здавати житло в оренду

1490641_431723270263291_370176714_o

Подорожчання утримання квартир підштовхує ринок оренди, адже роками тримати закритою "зайву" квартиру, як це було можливо раніше, тепер не виходить. Про це повідомляє газета «Сегодня».
Так, директор ріелторської компанії "Золоті ворота" Олексій Холмецький зазначає, що далеко не всі люди хочуть зв'язуватися з орендою, адже відносини орендаря і орендодавця не завжди найприємніші - бувають несплати, потрібно вирішувати різні проблеми .... Але «зайві» квартири вимагають на своє утримання дедалі більші витрати, проковтуючи відчутні частки сімейних бюджетів.
"Але ж ми чекаємо ще й наступні стадії подорожчання "комуналки", - нагадує провідний спеціаліст департаменту маркетингу компанії SV Development Сергій Костецький. - Плюс разом з підвищенням мінімальної заробітної плати зріс і податок на нерухомість".

В результаті, за словами Олексія Холмецького, власники житла отримали додаткову мотивацію до виходу на ринок оренди. "Це стосується тих же пенсіонерів, у яких, до речі, є що здавати. Хоча б кімнату", - говорить Холмецкий.
В результаті на ринку відзначають значне зростання пропозиції. "Якщо в минулому році в Києві в середньому пропонувалося 25-26 тис. квартир в оренду, то зараз їх вже близько 40 тис.", - наводить приклад Сергій Костецький.

Проте, як стверджує Олексій Холмецкий, мова про зниження цін на оренду не йдеться. "Ті ціни, які зараз склалися, навіть амортизацію не покривають, - підтверджує Сергій Костецький. - Людина пару років здає квартиру в оренду, і те, що він за цей час отримає, навіть не покриє витрати на ремонт". Крім того, як зазначає Олексій Холмецкий, в провінції (де ситуація відрізняється від столичної) вже є випадки, коли квартири здають тільки за оплату "комуналки".