Бюро технічної інвентаризації міжрегіональне (+38) 050 308 84 42
Бюро технічної інвентаризації міжрегіональне (+38) 068 743 24 79 обслуговуємо по всій території України
головна новини контакти вiддiлення про нас нашi клiєнти партнери
комплексний пiдхiд заощаджує час БТІ М на LinkID БТІ М на Фейсбук

Перепланування або реконструкція?

Незручні квартири – джерело творчості тисяч жителів і мешканок.

Роблячи свій будинок зручніше, господарі квартири часто задаються питанням:

- Окремий вхід в квартиру – це перепланування або реконструкція?
– З’єднати ванну і туалет – це перепланування або реконструкція?
– Зробити прохід замість вікна – це перепланування або реконструкція? …. 
– Законне чи перепланування кухні (ванною, кімнати, балкона, коридору ….)?

Насправді власник хоче знати: чи потрібно буде узаконювати такі зміни всередині квартири і оформляти спеціально документи для цих робіт?

Це питання пов’язане виключно з незрозумілим законодавством, норми якого щодо перепланування розкидані в самих різних нормативних актах, приймалися в різний час і не збудовані в чітку логічну структуру.

Спробуємо внести ясність

У законодавстві України немає чіткого поняття “перепланування”. Житловий кодекс УРСР (так, він досі так називається і діє в Україні) донедавна визначав, що мешканці мають право на перепланування свого житла, але для цього потрібно було отримати дозвіл від свого виконкому і згоди членів сім’ї. При проведенні капремонту за рахунок бюджетних коштів згоду мешканців було питати необов’язково.
З 05.04.2015 р набув чинності Закон про дерегуляцію, яким внесено зміни до ст.ст. 100 і 152 Житлового кодексу УРСР, де нарешті визначено чіткий критерій перепланування, який не потрібно узаконювать – якщо перепланування не втручається в несучі елементи квартири (кімнати) або будівлі. У цьому випадку не потрібні ніякі дозвільні документи на її проведення, перепланування квартири не потрібно вводити в експлуатацію.

Зате в законодавстві є чітке визначення, що таке реконструкція. Згідно ДБН А.2.2-3-2004 – це перебудова існуючих об’єктів виробничого та цивільного призначення, пов’язана з удосконаленням виробництва, підвищенням його техніко-економічного рівня та якості вироблюваної продукції, поліпшенням умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміною основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри) (див. додаток Б). Правда, під об’єктом ДБН має на увазі окремий будинок або споруду, але не квартиру. Виходить, реконструкція можлива тільки по відношенню до цілого будинку.

Реконструкція прирівняна до нового будівництва за своїм статусом (частина 3 ст. 10 Закону про містобудівну діяльність), тобто для реконструкції необхідний повний комплект дозвільної документації на будівництво, по закінченні реконструкції зроблені роботи і об’єкт потрібно вводити в експлуатацію.

Підсумуємо: реконструкція – це:

1) зміна зовнішніх кордонів, габаритів об’єкта;
2) зміна значущих, капітальних і несучих конструкцій;
3) збільшення загальної площі квартири, будинку або іншого об’єкта;
4) в результаті реконструкції з’являється цілком новий об’єкт, а старий пропадає.

Тому при зміні стін у своїй квартирі перевіряйте, чи не є Ваше перепланування реконструкцією.

 

 

Читайте також: Розроблення та погодження проектної документації