Бюро технічної інвентаризації міжрегіональне (+38) 050 308 84 42
Бюро технічної інвентаризації міжрегіональне (+38) 068 743 24 79 обслуговуємо по всій території України
головна новини контакти вiддiлення про нас нашi клiєнти партнери
комплексний пiдхiд заощаджує час БТІ М на LinkID БТІ М на Фейсбук

Що робити, якщо до акту інвентаризації земельної ділянки закралася помилка

Через подібні помилки можна втратити частину своєї землі

 <p style=

"1996 року була інвентаризація земель садових товариств. Організація "Транспроект" проводила геодезичні роботи і в нашому. Як нам пояснили, на деяких вулицях при інвентаризації землі відбулося накладення якихось пластів, дві бригади геодезистів йшли назустріч один одному, вийшло зміщення цілих кварталів на дорогу загального користування. Дані внесені до кадастру. І тепер нові власники, чиї ділянки виявилися більшими за документами (а в натурі у всіх так і залишилося по 6 соток, як і 60 років тому, паркани не зсувалися, межі залишилися колишніми), хочуть скористатися помилкою і переміститися на частину ділянки суміжного сусіда. А тому зрушуватися нікуди – там проходить дорога загального користування. У деяких вже йдуть суди. Прошу порадити, як діяти в цій ситуації", - Тарас К.

Відповідає Кирило Бобровний, провідний спеціаліст "УкрЮрЦентру":

"Така ситуація може досить часто виникати з державними актами на право приватної власності на землю старого зразка, коли існували старі засоби вимірювання земельних ділянок. Тепер же типовим стає фактична невідповідність конфігурації земельної ділянки, коли в державному акті зазначено одну площу землі або одні проміри її сторін, а в дійсності вони інші. В такому випадку потрібно грати на випередження і не чекати повістки до суду від "доброго" сусіда. Необхідно самостійно звертатися до суду з позовом про визнання недійсним державного акту і визнання права власності на земельну ділянку в фактичних розмірах. Також необхідно зібрати якомога більше документально підтвердженої інформації та свідчень про реальні межі земельної ділянки.

 

Зверніть увагу: таке рішення буде прийнято за умови, що фактична площа земельної ділянки не більше тієї, яка зазначена в державному акті, адже тільки в компетенції органів місцевого самоврядування або районних державних адміністрацій перебуває питання передачі до приватної власності комунальних або державних земель. Після винесення відповідного рішення суду ви зможете виготовити новий державний акт на право власності на земельну ділянку з вірними розмірами".

Читайте також: Земельні відносини